chystáme

kliknutím na název článku se dostanete k jeho náhledu
 

 

Miroslav Petříček
CHVĚNÍ ČASU
          Gaston Bachelard: Dialektika trvání

David Galiatsatos
EXPERIMENT OREŠAK

Danny John-Jules
OREŠAK A IMPLIKÁTNÍ ŘÁD (PŘÍSPĚVEK ZE SUMMITU)

Petr Vydra
SAMOMLUVA

Karolina Plicková
TĚLO JAKO POLITIKUM (TŘIKRÁT FARMA V JESKYNI)
(Informátoři/Whistleblowers, Odtržení/Disconected, Navždy spolu!/Together Forever!)

EXPERIMENTÁLNÍ DIVADLO DNES
(Jiří Adámek, Petr Boháč, Lukáš Brychta, Viliam Dočolomanský, Michal Hába, Jiří Havelka, Jan Kačena, Anežka Kalivodová, Vladimír Morávek, Tomáš Procházka, Lucia Repašská a Petra Tejnorová v anketě časopisu Svět a divadlo)

CED?
rozhovor s Petrem Oslzlým - ředitelem Centra experimentálního divadla

Kateřina Veselovská
VSTUPUJTE PO POTLESKU (SPITFIRE COMPANY MEZI INSCENACÍ A INSTALACÍ)
(Fragmenty milostných obrazů, r.: Petr Boháč a Miřenka Čechová)

Kateřina Kykalová
DIANIŠKA „VELKÉ PRAVDY“ NEŘEŠÍ
(Mickey Mouse je mrtvý, r.: kol., Studio Palm OFF; 1000 věcí co mě serou…, r.: kol, Studio Palm OFF; Jak sbalit ženu 2.0, r.: kol, Studio Palm OFF; Zvrhlá Margaret, r.: Anna Petrželková, A studio Rubín; Moje malá úchylka, r.: Adéla Stodolová, A studio Rubín; Atomová kočička, r.: T. Dianiška, Divadlo F.X.Šaldy Liberec)

Otto Kauppinen
STYLIZACE JÍT DUŠI
(R.Fassbinder: Strach jíst duši, r.: Jan Frič, Národní divadlo v Brně – Reduta)

Karel Král
BENEFICE POHŘBEM A PSYCHODRAMATICKÝ KOMPOT (HERECKÉ AUTOPORTRÉTY V NÁRODNÍM A NA ZÁBRADLÍ)
 (420People, Daniel Špinar a kol.: Křehkosti, tvoje jméno je žena, r.: D.Špinar, Národní divadlo – Nová scéna; AnderSen, r.: Jan Mikulášek, Divadlo Na zábradlí)

Ivan Žáček
PYROMANSKÉ JARO V NÁRODNÍM DIVADLE
(Jiří Kadeřábek: Žádný člověk, r.: Katharina Schmitt, dir.: J.Kadeřábek, Opera Národního divadla v Praze; Václav Kašlík: Krakatit, r.: Alice Nellis, d.: Petr Kofroň, Opera Národního divadla v Praze)

Martina Ulmanová
BEZ MINULOSTI NEJSME NIC…
(Péter Esterházy: Mercedes Benz, r.: Roman Polák, Činohra Slovenského národného divadla)

Lucia Lejková
NEKONVENČNÝ SEN O ONEGINOVI
(Projekt Onegin, r.: Ingrid Hruibaničová a Ľubo Burgr, SkRAT)

Martina Ulmanová
BUJÓN A SUFLÉ (SCHIMMELPFENNIG V ŽILINĚ - SCHIMMELPFENNIG V MANNHEIMU)
(Ídomeneo, r.: E.Kudláč, Mestské divadlo Žilina; An und Aus, r.: Burkhard C. Kosminski, Nationalthetaer Mannheim)

Markéta Polochová
„EINE RUNDE UM DIE WELT“ (WILSON – HARTMANN – PUCHER – MARTHLER)
(Samuel Beckett: Konec hry, r.: Robert Wilson, Berliner Ensemble; Strindberg-Ibsen-Heine: Přízraky, r.: Sebastian Hartmann, Deutsches Theater; Peter Weiss: Marat/Sade, r.: Stefan Pucher, Deutsches Theater; Christoph Marthaler, Anna Viebrock a kol: Známé pocity, smíšené obličeje, r.: Ch.Marthaler, Volksbühne Berlin)

Barbora Schnelle
DIVADELNÍ PROSTORY A (MEZI) SVĚTY
(Kay Voges, Dirk Baumann a Alexander Kerlin: Die Borderline Prozzesion, r.: K.Voges, Schauspiel Dortmund; 89/90, r.: Claudia Bauer, Schauspiel Leipzig; Thom Lutz: Smutní kouzelníci, r.: T.Lutz, Staatstheater Meinz; MOTUS: MDLSX, r.: Enrico Casagrande a Daniela Nicoló, MOTUS; Yael Ronen a kol.: Denial, r.: Y.Ronen, Gorki Berlin)

ANNE-CÉCILE VANDALEM: SMUTEK

Hubert KREJČÍ: Pozdvižení v Přelouči (loutková hra podle pověsti o Přelouči)

S.d.Ch.: LEKCE DIVADELNÍHO SADISMU 10 – Segoe UI Semibold