chystáme

Miroslav Petříček
O PRAVDĚ, LŽI A PŘETVÁŘCE

       MICHEL DE MONTAIGNE: O KULHAVCÍCH A O LHANÍ

Petr Fischer
NANUKŮV EFEKT PRAVDY

listy dokumentární – předmluva

Yves Grignard
LOUTKA JAKO MODEL INDIVIDUALITY


Cholat Sjachyl
DVOUHLAVÁ DÍVKA DOBÝVÁ SVĚT


CENY DIVADELNÍ KRITIKY
inscenace, herecké výkony, divadlo, česká hra, scénografie, hudba a talent roku 2019

ANKETA KRITIKŮ
ve všech kategoriích včetně největšího zážitku ze zahraničního divadla

Jakub Škorpil
NÁRODNÍ LISTOPAD
(NEJEN SAMETOVÁ SIMULACE)
(SAMETOVÁ SIMULACE, projekt Činohry Národního divadla, Vosto5 a 8lidí: Tribuna, dramaturgie a koncept Ondřej Cihlář, Divadlo Archa, 2019; Federál, koncept a režie 8lidí, Nová budova Národního muzea, 2019; Kabinet, režie Jiří Havelka, Nová scéna Národního divadla, 2019; Jiří Havelka a kol.: Dnes večer nehráme, režie J.Havelka, Slovenské národné divadlo, 2019)

Iva Heribanová
TEXT JAKO MOCENSKÁ ZBRAŇ
(PREZIDENTKY V HADIVADLE)
(Werner Schwab: Prezidentky, režie Kamila Polívková, HaDivadlo, 2019)

Marie Zdeňková
VELKÝ A MALÝ OIDIPÚS
(KRÁL OIDIPÚS)
(Sofoklés: Král Oidipús, režie Jan Frič, Národní divadlo, 2019)

Barbora Etlíková
ZA HARAMPÁDÍM I TAJEMNOU ENERGIÍ
(O /ČESKO/ SLOVENSKÉM NEZÁVISLÉM DIVADLE)
(Divadlo Stoka: Vírus, režie Blaho Uhlár, Divadlo Stoka, 2018; Peter Gonda a kol.: A.T.I.S.M.I.A., režie P.Gonda, Petrohradská kolektiv, 2019; Hlad a chuť: Robinsoni aneb I v Letňanech se dá něco zažít, režie a koncept, Eliška Říhová a Jakub Šulík; SÉRIE, SÉRIE, SÉRIE, SÉRIE, režie Lucia Repašská, D’Epog, 2019; Andrej Kalinka: Eu.genus, režie A.Kalinka, Med a prach, 2018; Temná noc +- Obrazy pre srnky, režie A.Kalinka a Juraj Poliak, Med a prach, 2017)

Josef Rubeš
LIMITY LIVE CINEMA
(KAMERY NA SCÉNĚ, JEDNOU V BERLÍNĚ, TŘIKRÁT V PRAZE)
(Christiane Jatahyová: Julia, režie Ch.Jatahyová, Sesc Copacabana Space Rio de Janeiro, 2011; Virginia Woolfová: Orlando, režie Katie Mitchellová, Schaubühne Berlin, 2019; Witold Gombrowicz: Kosmos, režie Ivan Buraj, Národní divadlo, 2019; Putinovi agenti, podle knihy Ondřeje Kundry, režie Petra Terjnorová, Temporary Collective, 2019)                                                  

Ester Žantovská
DIVADLU VÍCE ŠKŮDCŮ A MÉNĚ ILUZIONISTŮ

(Škůdci, režie atd. Wariot Ideal, 2019; Sifon, režie atd. Wariot Ideal, 2019; Iluzionista, režie Petr Forman, Wariot Ideal, 2019)

Vladimír Mikulka
JAKO TI DINOSAUŘI
(ČTVRTÁ OPICE)
(Čtvrtá opice, připravili Veronika Švábová, Anežka Kalivodová, Tomáš Procházka, Jonáš Svatoš, Jakub Hybler, Ken Ganfield, Jan Dörner, Lukáš Jiřička, Jan Brejcha, Mikoláš Zika a Adam Pospíšil, Handa Gote research & development, .2019)

Blanka Křivánková
ZA DIKOBRAZEM A Z NEBE NA ZEM
(CONSTELLATIONS III.MY SON LOOKING TO THE SUN)
(Spitfire Company: Constellations III. My Son Looking to the Sun, režie Smrt autora, Spitfire Company, 2019)

Jan Jiřík
ŽÁDNÁ ZEM NA OBZORU
(LUPOVO CAPRI)
(Krystian Lupa: Capri – ostrov uprchlíků, na motivy knih Curzia Malaparteho Kaput a Kůže, režie K.Lupa, Teatr Powszechny, 2019)

Eliška Raiterová
V KRAJI SIMULAKER
(PÁR POZNÁMEK K DIVADELNÍMU FESTIVALU V ČÍNSKÉM WUZHENU)
(Euripidés: Trójanky, režie Theodoros Terzopoulos, Attis Teatro, 2017; Bertolt Brecht: Kavkazský křídový kruh, režie Michael Thalheimer, Berliner Ensemble, 2017; Karamazovi, fantazie režiséra Konstantina Bogomolova podle románu Fjodora Michajloviče Dostojevského, Moskovskij chudožestvěnnyj těatr imeni A.P.Čechova, 2013)

Wolfram LOTZ
O PSANÍ, JISTĚŽE: PRO DIVADLO

PRAVDA, LÁSKA A TY DRUHÉ 1/6 - S.d.Ch.: SEN VALPURŽINY NOCI (žádné drama)

KLIMÁČEK DANGLÁR: DVOJČA 1 KLIMTOV ZIPS
(fantasy komiks o posledním zápase divadla s televíziou v našom aj paralelním svete)

obsah ročníku Svět a divadlo 2019