Cena Ferdinanda Vaňka 2017 > Politika správcovny > Politika správcovny - ukázka

Politika správcovny - ukázka

Správcovský svazek je odznakem moci. Dlouhá šňůra s karabinou a třiatřicet klíčů na čtyřech kroužcích. Při jeho zachřestění musí každý pocítit kolektivní vinu za individuální zločiny na zařízení areálu. Chytej! (hodí svazek klíčů do prostoru za deskou) A nezapomínej! V jednom kuse chodit se svazkem a probouzet výčitky!
Sifony pod mušlemi prolévej louhem za největšího provozu.
Lauren Weisbergerová! (nadepíše) Možná je to syndrom přeživšího, nebo to možná je ospravedlnitelná a autosugestivní paranoia, které řeší hrdinka jejího bestselleru Pomsta nosí Pradu… Aha, a pak, že není možné vyřešit všechno!
(hodí obálku do schránky) Klubovou garáž můžu pronajímat, protože už v ní nepotřebujeme parkovat stroje na údržbu hracích ploch ani skladovat tréninkové pomůcky. „Při tréninku navyknete hráče na pomůcky, které jim pak při zápase na hřišti chybí a oni jsou zmatení.“ - říkal jsem trenérům, když chtěli garáž otevřít - „Možná i proto jste vloni sestoupili.“
Od té doby, co má klubovnu soukromá firma, neslyším už přes dveře jednání výboru. Ale za všechno se platí. I ztrátou kontaktu správce s vágním kretenismem.
(sundá ze stěny lapačku) Lapačka je na nic. Škoda, že se nedochovala vyrážečka. Ještě jsem neslyšel, že by dement říkal: „Správce mě lapnul.“ Ale když ho vyrazím, tak to sedí.
(vrátí lapačku na zeď) Každopádně ideální je, aby se po budově šeptalo něco o správcovském teroru.
(přejede s dalekohledem k oknu a pozoruje) Ani těsně u hrazení neodhalila Chudavova sonda nic. Jaký asi můžeš mít vztah k člověku, po kterém zahrabáváš, dejme tomu, dvoustou sondu, co myslíš?
Ejhle, trenér B mužstva! Vynesl z bezinek kempingový stolek porostlý lišejníkem. Pěkná ukázka jeho shánčlivosti a práce přírody, která se dokáže uplatnit i na plastu. „Tahle úžasná schopnost všechno pozřít, bude v nejbližší budoucnosti nejdůležitějším prostředkem pokání vašeho hřiště.“ - řekl mi pošťák, když jsem se mu pochlubil, jak rychle zrezne kultivátor, který necháme na dešti vedle přístřešku